Masaż stóp – Refleksologia stóp

Masaż stóp – Refleksologia stóp – Praxis Vertebralis

Stworzona przez Lone Sorensen to unikalna forma terapii neuro-odruchowej stóp oraz stref kręgosłupa i nerwów rdzeniowych, oraz mikrosystemu neuro-odruchowego mózgu.  Jest również jednym z elementów i częścią koncepcji terapii odruchowej Temprana – kompleksowego systemu rehabilitacji zaburzeń neurologicznych i genetycznych.
Terapia neuro-odruchowa stóp – Praxis Vertebralis sorensensistemTM nawiązuje do medycyny tybetańskiej. Już w starożytności tybetański medyk Yhom Po pomagał osobom cierpiącym na różne dolegliwości poprzez oddziaływanie na kręgosłup i nerwy rdzeniowe. Było to możliwe, gdyż wiele schorzeń jest wywołanych zmianami na poziomie rdzenia kręgowego i nerwów rdzeniowych.

Metoda skupia się na strefach neuro-odruchowych stóp związanych z ośrodkowym i obwodowym układem nerwowym. Jest to bardzo skuteczne “narzędzie” do pracy terapeutycznej z uszkodzeniami, bądź dysfunkcjami układu nerwowego oraz wadami postawy.

Oddziaływanie na strefy odruchowe nerwów rdzeniowych aktywizuje przewodnictwo nerwowe, ma więc bardzo duże znaczenie i wpływ na pracę organów wewnętrznych, gruczołów dokrewnych i mięśni.

Terapia neuro- odruchowa stóp Praxis Vertebralis Sorensensistem TM jest skuteczną metodą terapii w przypadkach:

  • nadmiernego napięcia mięśni
  • bólu kończyn
  • dysfunkcji lub uszkodzeń układu nerwowego
  • problemów ze wzrokiem lub słuchem,
  • problemów hormonalnych
  • problemów z organami wewnętrznymi i wielu innych dolegliwościach.

Zabieg Praxis Vertebralis, dzielimy na dwie zasadnicze części tzw. część przyczynową i część objawową. W części przyczynowej palce refleksologia pracują nad wyszukiwaniem tzw. złogów (w oparciu m.in o koncepcję Japońskiego prof. Yosio Nakataniego, teorię listków zarodkowych czy badania Dr. Jesusa Mazanaresa ze szpitala Sagrada Familia w Barcelonie). W części objawowej pracuję nad problemami, które dokuczają pacjentowi najbardziej.

Praxis Vertebralis to stymulacja punktów i stref odruchowych na stopach, które korespondują z kręgosłupem i nerwami rdzeniowymi, a także odpowiadają poszczególnym narządom i układom ludzkiego ciała w tym układowi mięśniowemu. Podczas masażu uwalnia się naturalny potencjał organizmu do samouzdrawiania eliminując toksyny i odblokowując swobodny przepływ energii w całym ciele.

Technika pracy metodą Lone Sorensen diametralnie różni się od klasycznej refleksologii stóp opartej na systemie chińskich kanałów energetycznych (meridianów).