Tybetańska refleksologia głowy i karku

Tybetańska refleksologia głowy i karku jest nowym systemem terapeutycznym opracowanym przez Lone Sorensen, opartym na jej ponad trzydziestoletnim doświadczeniu w pracy ze strefami odruchowymi, stosowanymi przez specjalistów medycyny tybetańskiej na całym świecie.
Jest bardzo skuteczną metodą masażu w usuwaniu nadmiernego napięcia mięśni, napięcia emocjonalnego, bezsenności, otępienia, bólu kończyn, zawrotów głowy, drętwienia, problemów wzroku, w chorobach reumatycznych, bólach fantomowych, nadciśnieniu tętniczym, bólach głowy, wrzodach żołądka, udarach naczyniowych mózgu, obrzękach, palpitacji, zaburzeniach czucia  i wielu innych dolegliwościach.

Medycyna tybetańska stanowi syntezę miejscowych tybetańskich, indyjskich (ajurwedyjskich), perskich (Unani), greckich i chińskich systemów medycznych. Jest  nadal stosowana i rozwijana w Tybecie, Indiach, Nepalu, Bhutanie, Ladakhu, Syberii, Chinach i Mongolii, a ostatnio również w różnych częściach Europy i Ameryki Północnej. Odwołuje się do tradycyjnego przekonania, że wszystkie choroby wynikają ostatecznie z „trzech trucizn umysłu”: niewiedzy, przywiązania i awersji.

korzyści z masażu:

Przyczynia się do zwiększenia przepływu obiegu krwi w celu ułatwienia usuwania toksyn z obszarów (mięśni), umożliwiając w ten sposób bardziej wydajną dystrybucję tlenu do wszystkich tkanek.

Z dużym powodzeniem można ją wykorzystać jako terapię przy dolegliwościach tj.:

– bóle i napięcia mięśniowe karku, barków i pleców
– bóle głowy (w tym migrenowe, skroniowe i inne)
– bóle fantomowe
– zaburzenia czucia
– choroba reumatyczna
– wrzody żołądka
– nadciśnienie
– bezsenność
– nadmierny stres i napięcia emocjonalne
wiele innych dolegliwości, których przyczyną są napięcia mięśniowe w ciele.

Tybetański masaż jest również doskonałym masażem rozluźniającym przed zabiegami anty-aging przez co wzmacnia ich efekt (m.in. przed zabiegiem Japońskiego Cosmoliftingu).