Terapia mięśniowo-powięziowa
Powięzi są cienkimi błonami okalającymi wszystkie struktury naszego organizmu.
Najłatwiej obejrzeć je na… mięsie, które kupuje się w sklepie. Pokryte jest białą błoną, trudną do odcięcia, czyli niezwykle wytrzymałą.
Ta wytrzymałość wiąże narządy w sposób bezkompromisowy, na tyle mocno, by ciało uzyskało wewnętrzną stabilność „konstrukcyjną”.
Powięzi „porozumiewają się” ze sobą w dwojaki sposób: napięciem, które przenoszą na siebie wzajemnie oraz elektrycznie, przesyłając po sobie informację elektryczną właśnie.
Dzięki tym cechom wszelkie informacje dotyczące stanu ciała w jednym miejscu są rozsyłane po całym ciele za pomocą sieci powięziowej i odbierane przez najbardziej odległe miejsca.
Przykładem tego jest choćby wpływ naprężenia rejonu podpotylicznego na stan napięcia miednicy. I odwrotnie.
Naprężenia w rejonie bioder przenoszone są najczęściej w kierunku kolan, stóp ale i twarzy, stawów żuchwy. Naprężenia w rejonie łopatki daje reakcje w obrębie ramienia, łokcia i samych rąk.
Terapia mięśniowo-powięziowa przywraca równowagę w funkcjonowaniu całego organizmu. Przywraca bezbólowy zakres ruchu całego systemu mięśniowo-szkieletowego.
Rozluźnianie powięziowo-mięśniowe jest nową, bardzo skuteczną formą nieinwazyjnej terapii, której działanie obejmuje wszystkie organy, przewody, nerwy, naczynia krwionośne, mięśnie i kości. Daje nam ono możliwość usunięcia napięć w strukturze powięzi i przywrócenia równowagi w całym organizmie.